Stiftelsens styrelsemedlemmar 1983 -

« Gå tillbaka
Ordförande  
1983 - 1995 Nils Oker-Blom
1995 - 2003 Lauri Saxén
2003 - 2012 Ilkka Niiniluoto
2013 - Mika Kajava
Vice ordförande  
1983 - 1995 Maarit Kaimio
1995 - 2000 Gustaf Serlachius
2000 - 2008 Jaakko Frösén
2008 - 2009 Eva-Christina Mäkeläinen
2009 - 2012 Mika Kajava
2013 - Erkki Huittinen
Ombudsmän och sekreterare  
1.6.1983 - 10.9.1984 Paavo Hohti
sommaren 1984 Robert Luther
10.9.1984 - 10.2.1987 Christoffer Ericsson
10.9.1984 - 15.2.1985 Ilari Nummi
16.2.1985 - 31.12.1996 Antti Arjava
1.1.1997 - 31.12.2004 Harri Markkula
1.1.2005 - Marjaana Satama (Vesterinen)
Styrelsemedlemmar  
1983 - 1988 Christoffer Ericsson
1983 - 1995 Maarit Kaimio
1983 - 1994 Kerkko Keinonen
1983 - 1995 Henrik Lilius
1983 - 1986 Eva-Christina Mäkeläinen
1983 - 1987 Jaakko Numminen
1983 - 1996
1983 - 1996
1983 - 1996
1986 - 1992
Nils Oker-Blom
Göran Schildt
Patricia Seppälä
Yrjö Blomstedt
1987 - 1997 Hilkka Hämäläinen
1988 - 2000 Heikki Toikka
1989 - 1995 Paavo Castrén
1989 - 2000 Pekka Herlin
1989 - 2000 Gustaf Serlachius
1992 - 2004 Päiviö Tommila
1994 - 2004 Lauri Saxén
1994 - 2008 Jaakko Frösén
1995 - 2004 Paavo Hohti
1995 - 2001 Raija Sollamo
1994 - 2008 Pirkko Koski
1996 - 2008 Ilkka Oramo
1996 - 1999 Veli Sundbäck
1994 - 2006 Heidi Kuusi
1999 - 2004 Erik Forsman
2000 - 2009 Eva-Christina Mäkeläinen
2000 - 2006 Hanna Nurminen
2000 - 2011 Juhani Saarela
2001 - 2012 Ilkka Niiniluoto
2006 - 2012 Ilkka Herlin
2004 - Gustav Björkstrand
2005 - Rafaela Seppälä
2005 - Fredrik Sunde
2005 - Tuva Korsström
2006 - Tom Christides
2007 - Mika Kajava
2008 - Marcus Castrén
2008 - Leena Pietilä-Castrén
2009 - Erkki Huittinen
2013 - Sixten Korkman
2013 - Matti Kunnas
2013 - Renja Suominen-Kokkonen